به وبسایت پرتال جامع افق خوش آمدید

تبلیغات

مطالب این تارنما با استفاده از اسکریپت هوشمند خبرخوان افق گردآوری شده است . درصورت مشاهده محتوای نامربوط لینک مطلب را گزارش دهید .

تبلیغات


معضل دفن غیر بهداشتی زباله در گرمی

مسئول اداره حفاظت محیط‌زیست گرمی گفت: جایگاه نامناسب دفن زباله شهر گرمی به‌علت هم‌جواری با ساکنان این شهر به معضلی جدی از نظر بهداشتی و آسیب‌رسانی به زمین‌های کشاورزی آن‌ها تبدیل شده است.
به گزارش ایسنا، «داداشی»، مسئول اداره حفاظت محیط زیست گرمی با بیان این‌که جایگاه دفن زباله گرمی بسیار نامناسب است، گفت: باید برای تغییر مکان جایگاه دفن زباله به محلی مناسب چاره‌اندیشی شود.
وی افزود: حدود چند سال پیش زمین کنونی از طریق منابع ملی به شهرداری گرمی واگذار شده که از نظر استاندارد و شاخص‌های محیط زیست به‌علت مخاطرات گوناگون کاملاً غیراصولی است، چون در پائین‌دست و در یک کیلومتری آن جمعیت شهری ساکنند و به‌علت رسوب شیرابه مواد آلوده به آب‌های سطحی و زیرزمینی سلامت عمومی در تهدید است.
مسئول اداره حفاظت محیط زیست گرمی با بیان این‌که زباله‌ها در محل دفن زباله شهر گرمی به‌صورت کاملاً غیر بهداشتی دفن می‌شود، خاطرنشان کرد: زباله‌ها به‌صورت مخلوط در این مکان تخلیه می‌شود که بوی تعفن و شیرآبه‌های ناشی از آن زمینه بروز بیماری‌ها را فراهم می‌کند.
وی تصریح کرد: با وجود این‌که سال‌های قبل در کارگروه استانی پسماند نسبت به جابجایی این مکان به شهرداری هشدارهای لازم داده شده است اما متأسفانه تاکنون از سوی شهرداری نسبت به تغییر مکان هیچ اقدامی نشده است.منبع این نوشته
اشتراک گذاری مطلب
تمامی حقوق این وب سایت برای گروه آواساز محفوظ است